Piotr Schmidt to jeden z najzdolniejszych trębaczy jazzowych młodego pokolenia. Jest jednocześnie jednym z najczęściej koncertujących muzyków w kraju. Ma na koncie 5 autorskich płyt i wiele nagród. W duecie z Kubą Płużkiem tworzy  klimat  intymny,  tworzy  klimat intymny,  pełen  metafizycznego  porozumienia tworzącego  absolutnie  wyjątkową  aurę. Muzyka, pełna spontaniczności, wyczucia detalu i nagłych zwrotów akcji przeprowadza słuchacza przez huśtawkę emocji, które na długo pozostają w pamięci. Artyści czerpią inspiracje nie tylko z muzyki jazzowej, ale także z melodii z polskich filmów czy seriali okraszając utwory odpowiednim komentarzem słownym. Piotr Schmidt & Kuba Płużek Duo to magia dźwięków i wzruszeń i dobrej zabawy.

 

RESTAURACJA SIEDLISKO UL. JARACZA 13, 44-109 GLIWICE / ŁABĘDY
DATA / 15.06.2013 REZERWACJA MIEJSC: 508 339 185 GODZ. / 20:00 BILETY / 19 ZŁ

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku, trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Studia ukończył z wyróżnieniem. Obecnie wykładowca Historii Jazzu na AM w Katowicach, oraz w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, gdzie uczy również trąbki. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto ma na swoim koncie wiele indywidualnych oraz zespołowych (Wierba & Schmidt Quintet) osiągnięć; liczne nagrody na najważniejszych festiwalach jazzowych. Dodatkowe osiągnięcia Piotra Schmidta to 5 wydanych autorskich płyt, w tym cztery z zespołem Wierba & Schmidt Quintet oraz jedną z zespołem Piotr Schmidt Electric Group. Wszystkie doceniane przez melomanów i krytyków jazzowych. Piotr Schmidt od trzech lat jest wysoko notowany jako najlepszy trębacz jazzowy roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum, a ostatnio w tej kategorii zajął miejsce trzecie, tuż za Tomaszem Stańko. Do tej gazety, a także do innych mediów dawał wielokrotnie wywiady w związku ze swoją muzyczną działalnością.

Jakub Płużek (1988) – pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Instytutu Jazzu gdzie uczył się pod okiem Wojciecha Niedzieli. Studia ukończył z wyróżnieniem. Obecnie mieszka w Krakowie. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych takich jak: Festiwal Pianistów Jazzowych w Warszawie, Konkurs Standardów Jazzowych w Siedlcach, Jazz Juniors w Krakowie, Złota Tarka, Jazz nad Odrą, International jazz Competition w Tarnowie. Był także finalistą Montreux Piano Competition, gdzie otrzymał wyróżnienie indywidualne. Jakub Płużek współpracował z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Charles White, Frank Parker, Rusty Jones, Maciej Sikała, Jerzy Małek, Nigel Kennedy, Piotr Rubik, Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball Orchestra, Irek Dudek, Nathan Williams, Piotr Baron czy Stanisław Soyka. Występował na festiwalach w Polsce, Litwie, Ukrainie, Bułgarii, Francji, Niemczech i Austrii. Dorobek płytowy Jakuba to m.in. takie pozycje jak:

• Arek Skolik Special Trio- Detour Ahead
• Jarek Bothur Quartet- Lilla Chezquiz
• Irek Dudek Bluesy (Fryderyk 2011 w kat. blues)
• Ida Zalewska- As sung by Billie Holiday
• Arek Skolik/Kuba Płużek- Wpoprzek